Народицький лісгосп було створено в 1936 році під час організації Головлісохорони на базі вже існуючого Народицького лісництва, площею - 17 286 га, до якого входили лісові дачі Держлісфонду – Селецька, В’язівська, Міньківська і Христинівська.
У 1939 році до складу Народицького лісгоспу були передані ліси місцевого значення, в результаті чого загальна площа лісгоспу склала 41 828 га.
Утворений в 1936 році Народицький лісгосп ділився до 1939 року на 4 лісництва – Народицьке, Христинівське, В’язівське і Базарське, а з передачею лісів місцевого значення лісгосп було розділено на 6 лісництв.
В 1947 році на території лісгоспу було проведено лісовпорядкування по першому розряду, так як до цього різні частини лісового фонду Народицького лісгоспу були впорядковані в різний час, починаючи з 1927 року. Наступні лісовпорядні роботи, що проводилися в 1956, 1967, 1977 роках дещо змінили розподіл території лісгоспу, було створено 7 лісництв.
Після глобальної катастрофи на Чорнобильській АЕС, в квітні 1986 року, внаслідок радіоактивного забруднення лісових насаджень склалися умови, коли протягом багатьох десятиліть на значній частині лісів України стало неможливим традиційне ведення лісового господарства і тим паче – багатоцільове використання лісових ресурсів. Особливо гостро ці проблеми постали на Поліссі, де зосереджено близько 40% лісів країни, цей регіон і найбільше постраждав внаслідок аварії на ЧАЕС. Перед працівниками лісового господарства постали проблеми технологічного, екологічного, економічного та соціального характеру. Тому згідно наказу №6 по Житомирському державному лісогосподарському об’єднанню «Житомирліс» від 21 січня 1993 року на виконання наказу Міністерства лісового господарства України від 20 січня 1993 року №6 «Про зміни в організаційній структурі об’єднання «Житомирліс» був організований Овруцько-Народицький спецдержлісгосп, до складу якого увійшли землі:
Народицького адміністративного району загальною площею 49389 га, в тому числі Народицького держлісгоспу – 34 961 га і колгоспні землі із ступенем забруднення 15 Кі/км2 і більше загальною площею -14 428 га.
Малинського адміністративного району: землі Народицького лісгоспу загальною площею – 481 га.
Овруцько – Народицький спецлісгосп проіснував 13 років, згідно наказу №3 по Житомирському обласному управлінню лісового господарства від 19 січня 2006 року на виконання наказу Держкомлісгоспу України від 12 січня 2006 року №2 «Про вдосконалення управління лісовим господарством у Житомирській області» було реорганізовано державне підприємство «Овруцько-Народицьке спеціалізоване лісове господарство» шляхом виділення з його складу Базарського, Давидківського, Заліського, Кліщівського, Народицького, Радчанського лісництв і Радчанського нижнього складу з гаражем та створити на їх базі державне підприємство «Народицьке спеціалізоване лісове господарство», також до складу спецлісгоспу було передано Закусилівське лісництво державного підприємства «Овруцьке лісове господарство».