Наступна новина > < Попередня новина


ВІКТОР СІВЕЦЬ: ЛІСОВА ГАЛУЗЬ УКРАЇНИ СИСТЕМНО ВДОСКОНАЛЮЄТЬСЯ ТА РОЗВИВАЄТЬСЯ.

  • 20.09.2012 03:00
  • Автор:  Прес-служба Житомирського ОУЛМГ

 

- Віктор Миколайович, яким І-ше півріччя було для лісової галузі країни?
- Аналізуючи сучасний стан лісового господарства України можна сміливо констатувати, що лісова галузь перебуває в стані системного розвитку та вдосконалення. Протягом останніх двох років Державним агентством лісових ресурсів України за підтримки Президента і Уряду країни вжито ряд заходів, направлених на збереження і розширене відтворення лісів, а також покращення основних соціально-економічних показників діяльності галузі. В І-ому півріччі поточного року підприємствами Держлісагентства лісовідновлення проведено на площі 40,3 тис га, 15,7 тис га з яких – це нові ліси. В 2012 році Державне агентство лісових ресурсів запланувало за власні кошти побудувати майже 1000 км лісових автомобільних доріг. В І-ому півріччі 2012 року підприємствами Держлісагентства вже побудовано 528 км лісових доріг. Слід відмітити, що розвинена лісова інфраструктура не тільки сприяє підвищенню економічних показників діяльності галузі за рахунок вільного доступу до стиглої деревини, лісові дороги мають ще й протипожежне призначення. У випадку виникнення лісової пожежі фахівці безперешкодно дістануться джерела займання, що значно підвищить шанси швидко його ліквідувати. Окрім цього, лісові дороги мають ще й важливий соціальний фактор. Адже, вони з’єднують віддалені населені пункти, скорочуючи відстань між ними на 20 – 40 км. В 2012 році всі підприємства Держлісагентства планують повністю перейти на електронний облік деревини, тим самим вони позбавлять можливості існування злочинних пилорам та унеможливлять обіг незаконно придбаної деревини. Електронний облік деревини повністю ліквідує тіньову деревообробку та виведе її в прозоре правове поле. Наразі, в кожній області України визначені пілотні лісгоспи, в яких запроваджується електронний облік деревини. До кінця року всі лісогосподарські підприємства будуть оснащені необхідними комп’ютерними програмами та обладнанням. Запровадження електронного обліку та реалізація деревини на відкритих аукціонах позитивно відображаються на основних соціально-економічних показних діяльності лісової галузі.
- Які основні економічні показники діяльності лісового господарства?
- За І-ше півріччя 2012 року нами реалізовано продукції на суму 2 млрд. 416 млн. грн., що на 42 млн. грн. більше ніж за відповідний період 2011 року. Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника за 6 місяців становить 2625 грн. і зросла у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 301 грн., або 13,0%. До бюджетів всіх рівнів нами перераховано 668,4 млн. грн., що на 44,4 млн. грн. або 7,1 % більше, ніж в 2011 році.
- Середина літа виявилася досить складною для лісогосподарських підприємств. За висновками метеорологів такий високий температурний режим не спостерігався в Україні на протязі багатьох років і, як наслідок, в лісових масивах сталися масштабні пожежі. Які ресурси були задіяні під час гасіння та які висновки на майбутнє зробили в Держлісагентстві.
- На сьогоднішній день охорону лісів від пожеж на підприємствах Держлісагентства забезпечують 307 державних лісогосподарських та лісомисливських підприємств, у складі яких функціонує 287 лісових пожежних станцій. В робочому стані підтримується 679 пожежних автоцистерн, 93 малих лісопожежних модулів, 439 пожежно-спостережних веж, з яких 166 обладнані телевізійними системами спостереження, 360 мотопомп, понад 7 тис. шт. ранцевих лісових вогнегасників. З метою запобігання виникненню лісових пожеж з початку року в лісах влаштовано 150 км протипожежних розривів та 46,1 тис. км мінералізованих смуг, проведено догляд за ними в обсязі – 176 тис. км, перекрито 11,6 тис. позапланових доріг. Надалі, з метою посилення охорони лісів від пожеж та забезпечення належної безпеки в лісах, Держлісагентство планує здійснити наступні заходи, по-перше – збільшити обсяги влаштування мінералізованих смуг, збільшити протипожежні розриви зі 100 до 300 метрів. По-друге, на науковій основі розробити систему заходів з підвищення пожежної стійкості хвойних насаджень шляхом створення змішаних лісів та узлісь. А саме, висаджувати три ряди – хвойні породи, два ряди – листяні породи. По-третє, максимально залучати місцеві бюджети та власні кошти підприємств для придбання сучасних технічних засобів. Забезпечити створення і функціонування єдиної мережі 700 спостережних веж з відео наглядом за лісовими масивами. Адже, одна спостережна вежа здатна провести моніторинг лісових масивів на відстані 30 км. Четверте, систематично проводити рейди на в лісах, починаючи з березня місяця. Внести на розгляд Верховної Ради пропозиції щодо посилення адміністративної відповідальності за порушення правил пожежної безпеки в лісах і засмічення лісів відходами, а також випалювання трав’яної чи іншої рослинності на землях різного цільового призначення, що межують з лісами.


Календар новин
липень - 2025
п в с ч п с н
  01 02 03 04 05 06
07 08 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31