Наступна новина > < Попередня новина


Використовувати методи лісогосподарства зразка 70-х років- це злочин проти лісу!

  • 16.01.2018 14:20
  • Загальні новини
  • Автор:  Прес-служба Житомирського ОУЛМГ
Таку думку висловлює директор Поліського заповіднику Сергій Жила. 
 
Перед весною тема лісу особливо «подразнює» псевдоекологів, котрі «озброюючись» популістськими лозунгами, заробляють політичні дивіденти для своїх патронів. 
Так, сьогодні суспільство знову почали «годувати»  інформацією про абсолютну заповідність резерватів, таких зокрема, як Поліський заповідник. 
Іншими словами, люди, які жодного відношення не мають до науки, чи хоча б освіти, пропонують заборонити будь-який вид господарювання на території резерватів.
 
 «Перша ж пожежа знищить увесь заповідник»,- каже директор і додає -«абсолютна заповідність була актуальна до 70-х років минулого століття. Цей радянський метод вже «ізжив» себе. На часі планета переживає глобальні кліматичні зміни. У лісах це означає катастрофічне зниження рівня ґрунтових вод, ліси гинуть, а нам пропонують натомість мовчки спостерігати.»
 
Територія Поліського заповідника - це 20 000 гектарів лісу тайгового типу, який розташований на південній межі поширення лісів бореального типу, відповідно, першим відчуває кліматичні зміни. Науковці прогнозують, що у швидкому майбутньому кількість природних опадів скоротиться на 20%. 
 
«50-річний досвід існування заповідника говорить про те, що режим повного невтручання недоцільний, м’яко кажучи. Такий експеремент призвів свого часу до загущенності лісів, появи великої кількості монокультур. У продуктивних лісах достатньо складно запровадити абсолютну заповідність, це, у першу чергу, розбалансовує екосистему.-пояснює Сергій Жила. У Швейцарії дуже делікатно проводять експеремент невтручання, однак, під це відводяться крихітні території і ведеться потужний науковий супровід, і знову ж таки, мова йде не про продуктивний ліс.
 
Складність ситуації у Поліському заповіднику полягає ще й у тому, що більшість опадів припадає на осінньо і ранньозимовий періоди. Вода, фактично, «скочується» по річках і струмках. А у другій половині літа, дерева починають переживати посушливий шок, ослаблюються і, звичайно, «заселяються» короїдом. - говорить директор найбільшого обласного резервату.
 
На думку науковців проблему потрібно вирішувати негайно, однак не у форматі шоу.
 
 

Календар новин
липень - 2025
п в с ч п с н
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31