Наступна новина > < Попередня новина


Обстеження всихаючих насаджень у ДП "Народицький спецлісгосп"

  • 12.12.2017 16:43
  • Автор:  Прес-служба ДП «НАРОДИЦЬКИЙ СПЕЦЛІСГОСП»
В Україні останнім часом зросла площа всихаючих насаджень сосни, необминуло лихо і Народицький район,причому симптоми хвороби відрізняються від звичних.  Сосна всихає куртинами,  які налічують іноді до 40  дерев. Інтенсивність всихання дуже висока, особливо влітку.
Станом на 01.12.2017 року в насадженнях  ДП «Народицький спецлісгосп» виявлено більше 1 тисячі  га хворих  деревостанів. 
Нещодавно в Закусилівському лісництві  проводилося обстеження лісових насаджень співробітниками  Поліського  філіалу  УкрНДІЛГА. Кандидат біологічних наук Орлов О.О. провідний інженер Левківський О.В. та науковий співробітник Жуковський О.В. відібрали дерева різних категорій всихання. Аналіз загиблих дерев в осередках всихання сосни звичайної виявив поселення верхівкового короїда в гілках і вершинах, шестизубчастого короїда  в окорених частинах стовбура, чорнотілка руда і смолюк  на різних  ділянках стовбура.
Також проводилося обстеження Інститутом агроекології і природокористування  Національної академії аграрних наук України на чолі з Ландіним В.П. доктором с/г наук, старшим науковим співробітником.
Як показує  досвід першочергово інтенсивно гинуть одноярусні одновікові лісові масиви з однією чи двома основними породами, як були посаджені людьми чи насіялися природним шляхом. Такі деревостани менш стійкі до різноманітних ризиків – вітровалів, ураження грибами, пошкодження шкідниками, особливо короїдами. Небезпека полягає ще й в тому, що шкідники приносять з собою фітопатологічні захворювання і  в майбутньому  від такої спільної дії дерево швидко гине.  
Однак, зараз першочерговим завданням є вчасно зреагувати на перші ознаки  захворювання, провести своєчасно і в повному обсязі санітарні заходи, зупинити всихання на окремо взятих лісових ділянках, зберегти унікальні соснові насадження. Вчасно видалені хворі дерева, дадуть можливість попередити  подальше поширення шкідників та хвороб, а посаджений ліс в майбутньому буде більш стійким до нових кліматичних змін.

Календар новин
вересень - 2025
п в с ч п с н
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30