Наступна новина > < Попередня новина


Лісівники звітують про самоокупність, економічну успішність та масштабне лісовідновлення

  • 01.02.2018 15:27
  • Загальні новини
  • Автор:  Прес-служба Житомирського ОУЛМГ
200 мільйонів податків сплачених до місцевого бюджету, 22 кілометри доріг, найвища зарплата в області та понад 8 тисяч гектарів нового лісу – сьогодні житомирські лісівники прозвітували на колегії про свою роботу за минулий рік. 
Рік, що минув, був складним для лісівників з багатьох причин, хоч і фінансово-успішним, констатують в управлінні.
Найперше, лісову науку так і не почули. Масштаби всихання, про які звітують фахівці лісового господарства, на рівень державного значення винесені не було. Це і надалі означає, що законодавчо лісівники обмежені у своїх діях. Попри світову, європейську  думку і позицію, ми знову «вступимо» у «закон тиші», який не дозволить боротися з короїдом. Хоч, кажуть самі лісівники, сьогодні ми навіть не боремося з ним, а як санітари «прибираємо» наслідки. Державна позиція означала би переорієнтування частини деревообробних підприємств на переробку низькоякісної деревини (дров) та введення локальних надзвичайних ситуацій, котрі б дозволили максимально швидко ліквідувати хворий і відтворити новий, молодий ліс. Станом на сьогодні суха статистика повідомляє про площі «мертвого» лісу, котрі  складають понад 20 тисяч гектарів.
Фінансову успішність лісогосподарських підприємств області забезпечує, насамперед, дотримування принципу адекватного лісокористування, котрий базується на балансі вирубки і відновлення лісу. Вагомим є і той фактор, що підприємства галузі «переорієнтувалися» на широкомасштабну переробку, у більшості лісгоспів технології забезпечують безвідходне виробництво – в лісгоспах купується навіть тирса (остання має попит  для виготовлення пілет). 
Цьогоріч держава отримала від діяльності лісівників майже півмільярда гривень податків. Зарплати у лісгоспах і надалі перевищують середньостатистичний  обласний показник  і, до того ж, виросли від минулорічної більш як на тисячу гривень. 
Минулого року понад 10 мільйонів лісогосподарства витратили на охорону та ведення мисливського господарства. Упродовж  року проведено 1 273 рейди з охорони мисливських угідь,  під час яких складено 78 протоколів та вилучено 17 одиниць зброї. 
10 мільйонів – саме таку суму  складають і збитки, нанесені державі «чорними» лісорубами. Як вказувалося раніше, лісова охорона потерпає від засилля правопорушників, які не лишень наносять збитки, а й відверто погрожують лісовій охороні. 
Нагадаємо, за 2017 рік зафіксовано 11 нападів на бійців рейдової бригади. Найзухваліші випадки трапилися у Городниці та Білокоровичах.
За результатами фінансово-господарської діяльності у 2017 році підприємствами отримано понад 30 мільйонів  чистого прибутку. Збиткових підприємств немає. Перважна сума коштів була направлена на соціальну складову – будівництво доріг, відтворення лісу, заготівля насіннєвого матеріалу, утримання шкільних лісництв. Тільки за минулий рік лісівники в області збудували власним коштом 22 кілометри доріг. Шкільні лісництва, котрими опікуються лісгоспи, вже давно перебрали на себе функцію позашкільної роботи. На часі більше ніж п’ятисот  дітей в області охоплені науковою та пізнавальною лісовою роботою.
За підсумками року директори державних підприємств отримали завдання організувати постійний нагляд за санітарним станом лісових насаджень, де відмічені процеси всихання, обладнати транспортні засоби рейдових бригад GPS – трекерами, аби мати можливість ефективніше боротися із незаконною вирубкою, забезпечити ведення електронного обліку деревини із внесенням інформації про всю заготовлену і реалізовану деревину до системи ЕОД та забезпечити реєстрацію укладених договорів в цій системі.
 
 
 
 
 
 

Календар новин
червень - 2025
п в с ч п с н
  01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30