Ліс садили, про майбутнє дбали
- 05.04.2017 03:00
- Автор: Прес-служба Житомирського ОУЛМГ
- Маю зазначити, що в лісогосподарському циклі немає легких періодів, - сказав, звертаючись до всіх, хто вирішив допомогти того дня лісівникам, директор лісгоспу Олександр Шевчук (на знімку ліворуч). . - Кожна пора року ставить перед нашими фахівцями галузі безліч завдань. Тож у лісівничих буднях повсякдень справ невпрогорт. Та коли наступає весна, кожен з нас переживає особливі відчуття. Бо це – найкраща пора для створення нових лісів. І, завдячуючи гарній весняній погоді, лісокультурна кампанія в ДП «Овруцький спецлісгосп» зараз уже добігає свого завершення. Сьогодні і ми всі зробимо свій внесок у цю загальну та важливу справу – висадимо сіянці сосни на 1,2 гектара, а це майже 7 тис. сіянців. Це буде неоціненним вкладом у примноження лісових багатств та збереження екологічної рівноваги на рідному Поліссі.
Потім Олександр Іванович розповів учасникам акції, а це були члени шкільного лісництва Овруцької ЗОШ №3, представники районної влади і трудових колективів райцентру, підприємці, про технологію посадки сіянців і власноруч показав, як це правильно робити та закликав присутніх дотримуватися його настанов, що посприяє кращій приживлюваності лісових культур.
Щоб легше працювалося, всі учасники акції розбилися на пари, у кожного своє завдання: юнаки і чоловіки з мечами Колесова, дівчата і жінки - вставляють сіянці в ямку. Діти та дорослі працювали завзято і допомагали один одному.
До акції того дня активно долучилися й працівники районних служб. Було видно, що для людей, які живуть у місті, робота в лісі була справжнім відпочинком.
Про свої враження від посадки розповідає Леонід Круковський, начальник районного відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків: «Ми захотіли допомогти лісівникам, бо ліс – наша природа, завдяки якій ми дихаємо чистим повітрям».
До розмови приєднується Луїза Соботюк, методист інформаційно-методичного центру при райвідділі освіти: «Ми разом з працею тут відпочиваємо, бо така приємна робота на свіжому повітрі приносить лише одне задоволення. А ще зрозуміла, що садити ліс – благородна і необхідна справа».
Учасники акції зізнаються, що ця благородна праця не втомлює, а надихає, налаштовує на позитивний стан, додає радості. Були й такі, хто вперше дізнавався про ази лісівництва, а інші уже давно знайомі із цим корисним ділом, але всі з ентузіазмом працювали, тож від початку до краю колишньої лісосічної ділянки красиво зарясніли рядочки пухнастих сосонок.
І діти, і дорослі дружно працювали на славу лісу, який стане живим посиланням майбутнім поколінням.
Та найактивнішими учасниками цієї благородної справи, як завжди, стали вихованці учнівського лісництва. Вони з нетерпінням чекали проведення даної акції і з великою любов’ю садили ліс, плекаючи кожне деревце.
Враховуючи основну мету і завдання акції, головний лісничий лісгоспу Анатолій Хомич та інші спеціалісти спецлісгоспу, контролювали роботу учасників акції, власноруч показували, як швидко і якісно впоратися з посадкою сіянців. І, здається, без упину розповідали всім про важливість лісокультурної справи, про проблеми збереження лісів та відповідали на питання, які цікавили учасників цього важливого заходу.
В першу чергу вони намагався розвіяти міф, що лісівники тільки рубають ліс і не займаються лісовідновленням. Більш переконливими були наведені ними цифри: при плані 160 га до закінчення весняної лісокультурної компані планується створити нові ліси майже 170 га. Отже, буде висаджено близько 1,1 млн. сіянців лісових культур.
А ще директор ДП Олександр Шевчук звертав увагу всіх на те, що за сприятливих умов, лісівники стараються заліснювати всі площі, які вийшли із суцільних санітарних рубок та рубок головного користування, наголошував на важливості своєчасної посадки сіянців, адже лісосіка, за кілька місяців заростає злаковими рослинами, а сіянець, посаджений у такому місці, затіняється і відмирає.
Також учасники акції дізналися про проблеми лісовідновлення, які виникли через зміну кліматичних умов. Засушлива погода, пониження ґрунтових вод, пошкодження насаджень шкідниками, призвели до масового висихання дерев хвойних порід. Тому, при проведенні лісокультурної компанії, лісівники вводять чимало листяних порід . Олександр Іванович запевнив, що незважаючи на всі проблеми, лісівники зроблять все можливе, щоб виростити гарний ліс для наших нащадків.
Загалом, заходи в рамках акції того дня пройшли успішно. Лісові культури будуть рости і через роки радувати своєю величчю та красою, а кожен учасник, напевне, назавжди запам’ятає день, коли зробив особистий внесок в озеленення рідного краю.
- Акція стала справді масовою, вона пройшла дружньо і високопродуктивно, - сказав підбиваючи її підсумки директор спецлісгоспу. - І важливо навіть не те, що в ній брали участь і дорослі, і діти. Головний показник — висаджено близько 7 тисяч сіянців лісових культур.
Адміністрація спецлісгоспу висловила щиру подяку всім, а особливо школярам, які приєдналися до посадки лісу та сподівається, що з кожним роком, бажаючих зробити таку гарну справу, ставатиме більше.Адже акція «Майбутнє лісу в твоїх руках!» - гарний подарунок Природі від Людини!
Іван ДУБНИЦЬКИЙ
На знімках: під час проведення Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» у Ситовецькому лісництві ДП « Овруцький спецлісгосп».
Календар новин
Меню новин
Категорії новин
Архів новин
- грудень 2023: 1 шт.
- листопад 2023: 2 шт.
- жовтень 2023: 2 шт.
- вересень 2023: 2 шт.
- липень 2023: 1 шт.
- червень 2023: 3 шт.
- травень 2023: 6 шт.
- квітень 2023: 5 шт.
- березень 2023: 3 шт.
- лютий 2023: 2 шт.
- грудень 2022: 5 шт.
- листопад 2022: 4 шт.
- жовтень 2022: 6 шт.
- вересень 2022: 15 шт.
- серпень 2022: 18 шт.
- липень 2022: 10 шт.