Охорона та захист лісів

Ступінь пожежної небезпеки території підприємства за «Шкалою оцінки природної пожежної небезпеки ділянок лісового фонду», розробленою інститутом «Укрдіпроліс» становить 1,37 клас пожежної небезпеки.
Високий клас пожежної небезпеки обумовлений значною питомою вагою вкритих лісовою рослинністю лісових ділянок середньовікових та молодняків сосни звичайної (88%), які ростуть переважно в сухих і свіжих типах лісу.
Територія лісгоспу за способами виявлення лісових пожеж і боротьби з ними, віднесена до наземної зони охорони лісів.

Обсяги заходів по охороні і захисту лісу від пожеж

Назва робіт Од. вим. 2020 рік
План Факт
Влаштування мінералізованих смуг км 200 1714
Догляд за мінералізованими смугами км 580 1268
Організація та утримання лісових пожежних станцій і зв’язку тис. грн 1044,4 874,9
Утримання тимчасових пожежних наглядачів тис. грн 511,0 452,3
Всього використано в 2020 році коштів на охорону лісу від пожеж 3265,0 тис.грн.
Спецлісгосп щорічно складає та затверджує: «Мобілізаційно-оперативний план ліквідації лісових пожеж», «План заходів спрямованих на попередження лісових пожеж».
Згідно плану  підготовки  до пожежонебезпечного періоду  шлагбаумами та канавами перекрито 245 заїздів в ліс. Встановлено 39 одиниць наглядної агітації ( знаки, аншлаги і плакати) і 4 бігборди.  Проведено 28 лекції і бесід, 11 виступів у ЗМІ на пожежну тематику. Пожежна техніка, інвентар та засоби зв'язку, що знаходяться на озброєнні лісопожежних станцій, є придатними для негайного застосування. В кожному лісництві укомплектовано пункти зосередження пожежного інвентарю згідно встановлених норм.
Силами лісової охорони проводились рейди по виявленню порушників правил пожежної безпеки в лісах. Рейдовою бригадою ДП «Народицький СЛГ» проведено 77 рейдів, виявлено 9 випадків незаконних рубок, обсяг викраденої деревини 43 м3, заподіяна шкода 280,4 тис.грн. 
В 2020 році на території держлісфонду було 38 лісових пожеж, загальною площею 8077,3 га

Заходи профілактики і боротьби зі шкідниками та хворобами лісу

Одиниця виміруНазва робіт Одиниця виміру 2020 рік
план факт
Лісопатологічне обстеження га 8000 8000
Грунтові розкопки ям 60 60
Винищувальні роботи в осередках шкідників і хвороб (Біологічним методом) га 50 50
Заходи поліпшення санітарного стану лісів плануються та затверджуються на основі обстежень, за результатами яких лісові насадження призначаються до рубки.
Для приведення лісів до належного санітарного стану на підприємстві проводяться заходи з метою збереження стійкості насаджень, запобігання розвиткові патологічних процесів у лісі, зменшення шкоди, що завдається шкідниками, хворобами та стихійними природними явищами.
Санітарні заходи проводяться на основі відповідних планів, які складаються на основі матеріалів лісовпорядкування, лісопатологічних обстежень, з урахуванням специфіки, ступеня і періоду пошкодження насаджень, біології деревних порід, шкідників та збудників інфекційних хвороб. При відведенні рубок дотримується правильність відбору дерев в рубку, встановлюються терміни їх проведення.
Санітарний стан лісових насаджень задовільний. Проте, під впливом різних факторів  відбувається всихання соснових деревостанів різного віку.
Наземні біологічні заходи боротьби зі шкідниками лісу проведені на площі 50 га відповідно до  плану, що складає 100%.
Винищувальні заходи боротьби хімічним  методом в осередках шкідників лісу у  звітному році не проводились.